Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

"Hamlet" i "Wyspa niewolników"

18 kwietnia 1997 | Kultura | JC

Robert Wilson i Giorgio Strehler w Narodowym

"Hamlet" i "Wyspa niewolników"

W dniach 22--25 maja na Scenie im. Bogusławskiego Teatru Narodowego w W arszawie pokazany będzie "Hamlet jako monolog" Roberta Wilsona, który wystąpi w poczwórnej roli -- aktora, inscenizatora, autora adaptacji i scenografa. Zaś od 12 do 15 czerwca w Teatrze Narodowym gościć będzie Piccolo Teatro di Milano ze spektaklem "Wyspa niewolników" Marivaux w reżyserii Giorgio Strehlera. Będą to pierwsze od wielu lat wizyty najważniejszych przedstawicieli światowego teatru w Warszawie.

Giorgio Strehlera polska publiczność miała okazję poznać przy okazji zeszłorocznej wizyty na Festiwalu Unii Teatrów Europy w Krakowie. Pokazał wtedy rewelacyjnie przyjęty spektakl "Nie zawsze błyszczy księżyc. Milva śpiewa nowego Brechta". 54-letni dziś Robert Wilson, światowej sławy amerykański dramatopisarz, reżyser, terapeuta, współzałożyciel zespołu Byrd Hoffman Foundation wciąż pozostaje nie znany polskim teatromanom. Jest twórcą gatunku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament