Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cena rosyjskiej zgody

18 kwietnia 1997 | Gazeta | KG

Kohl i Jelcyn o porozumieniu z NATO

Cena rosyjskiej zgody

Dokończenie 1

Sprawa niemieckich skarbów kultury będzie rozwiązana na drodze kompromisu -- prawdopodobnie zostanie utworzona fundacja niemiecko-rosyjska, która będzie sprawować mecenat nad zbiorami, lub też zostaną one potraktowane jako stała wystawa objazdowa, która będzie pokazywana na całym świecie.

Krystyna Grzybowska z Bonn

Sceptyczny Waszyngton

W Waszyngtonie nie potwierdzono podanego przez Kohla i Jelcyna terminu podpisania porozumienia z Rosją. Rzecznik Departamentu Stanu, Nicholas Burns, powiedział, że nie można podawać terminu, skoro nie zakończono negocjacji, a w nich -- dodał -- nie nastąpił ostatnio "żaden radykalny postęp". Podkreślił, że NATO nie zamierza zmienić stanowiska ani w sprawie broni nuklearnych, ani też stacjonowania sił konwencjonalnych w nowo przyjętych państwach.

t. t. s.

Bruksela o optymizmie Jelcyna

NATO nie może już poczynić żadnych ustępstw wobec Rosji co do wojskowych warunków rozszerzenia sojuszu na wschód -- powiedział w czwartek jeden z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament