Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wspólna ścieżka kariery

18 kwietnia 1997 | Moja Kariera | SW

"Zawsze głosuję na najlepszych"

Wspólna ścieżka kariery

ROZMOWA Z DAVIDEM KOMANSKYM, PRZEWODNICZňCYM I DYREKTOREM GENERALNYM MERRILL LYNCH

-- W ostatnich miesiącach Merrill Lynch zakupił firmy maklerskie w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Indiach i Australii. Jaki rejon świata jest dla pana priorytetem w zagranicznej ekspansji?

-- Merrill Lynch ma już biura w 45 państwach świata. Jest wiele państw, jak Japonia, Wielka Brytania, niektóre państwa Ameryki Łacińskiej, w których jesteśmy od bardzo dawna i mamy bardzo dobrze rozwinięte interesy. W innych państwach, jak Hiszpania, RPA, Włochy, kilka państw azjatyckich, działamy od niedawna i z pewnością będziemy próbowali wzmocnić tam nasze operacje. Są też rynki, na których nie jesteśmy bezpośrednio obecni, wśród nich Polska i Węgry. Azja Południowo-Wschodnia również jest dla nas bardzo interesującym kierunkiem ekspansji.

-- Jakie jest miejsce wschodzących rynków w globalnej strategii Merrill Lynch?

-- Uważam, że są one absolutnie kluczowe dla rozwoju naszej firmy. Wiele osób pyta, gdzie jest "dywidenda pokoju", z której świat miał skorzystać. Ja widzę ją wszędzie: w państwach europejskich, w Rosji, w Azji Południowo-Wschodniej. Państwa te, zamiast budować czołgi i samoloty, koncentrują się teraz na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament