Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zasłużyć na Pulitzera

18 kwietnia 1997 | Media, Internet | SW

W tym rokuprzyznano 14 Pulitzerów. Nagroda to złoty medal i 5 tysięcy dolarów

Zasłużyć na Pulitzera

SYLWESTER WALCZAK

Z NOWEGO JORKU

Zpowodu kłopotów finansowych 17 lipca 1995 roku zamknięto nowojorską edycję dziennika "Newsday", wywodzącego się z podmiejskiego rejonu o nazwie Long Island. W rocznicę tego wydarzenia -- 17 lipca 1996 -- zespół "Newsdaya" urządził coś w rodzaju przyjęcia żałobnego, na którym przy kanapkach i alkoholu wspominano dawne czasy. Przyjęcie nie zdążyło się nadobre rozpocząć, kiedy nadeszły pierwsze doniesienia o katastrofie samolotu TWA u wybrzeży Long Island. Natychmiast przerwano imprezę, a duża grupa z ponad 130 uczestniczących w niej dziennikarzy udała się namiejsce katastrofy.

W rezultacie 18 lipca "Newsday" opublikował najlepszy raport z miejsca katastrofy, jaki ukazał się w amerykańskiej prasie. Tekst liczył 6000 słów i był podpisany przez 24 dziennikarzy. Następnego dnia dziennik z Long Island wydrukował 24-stronicowe opracowanie natemat wszystkich aspektów tragedii samolotu TWA, podpisane przez 32 osoby. Znalazły się w nim wszystkie wątki, które przez następne miesiące przewijały się w doniesieniach prasowych: odhipotez w sprawie przyczyn katastrofy (włącznie z możliwością ataku terrorystycznego za pomocą rakiety) , posylwetki ofiar,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament