Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na giełdę na przełomie lipca i sierpnia

18 kwietnia 1997 | Ekonomia | PW

Koszalińskie Zakłady Piwowarskie Brok SA

Na giełdę na przełomie lipca i sierpnia

Za niecały miesiąc rozpocznie się publiczna sprzedaż akcji browaru Brok. Jego akcje będą notowane na giełdzie na rynku równoległym lub wolnym.

Spółka zamierza plasować na rynku pierwotnym niedużą emisję akcji serii C-- 287 tys. 500 akcji. Cena emisyjna wynosi 24 zł. Zapisy będą przyjmowane od 12 do 23 maja br. W przypadku nadsubskrypcji walory te zostaną przydzielone zgodnie z zasadą proporcjonalnej redukcji.

Obecnie kapitał akcyjny składa się z 1725 tys. akcji serii A i Bo wartości nominalnej 1 zł. Głównymi akcjonariuszami są: firma AHK -- 60 proc. , będąca w 100 proc. własnością niemieckiego browaru Holsten, członkowie zarządu -- Wiesław Szopiński (10, 2 proc. ), Jan Bielerzewski (6, 4 proc. ), Zbigniew Herman (5, 4 proc. ) oraz Bank Pekao SA (6 proc. ). Po emisji akcji serii Ckapitał akcyjny będzie się składał z 2012 tys. 500 akcji, udział głównego akcjonariusza spadnie więc do 51, 4 proc.

Nie jest do końca jasne, na jakim rynku giełdy będzie notowany Brok. Zgodnie z regulaminem GPW wartość kapitału akcyjnego spółki musi wynosić minimum 3 mln zł,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament