Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plan gry o NATO

18 kwietnia 1997 | Świat | SW

Dyplomaci zabiegają o poparcie amerykańskich elit politycznych i opinii publicznej

Plan gry o NATO

SYLWESTER W ALCZAK

z nowego jorku

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało 100-stronicowy tajny plan dwuletniejofensywy propagandowo-dyplomatycznej na Zachodzie, która ma pomóc w przyjęciu Polski do NATO -- twierdzi dziennik "Los Angeles Times". Ma być na to przeznaczonych co najmniej kilka milionów dolarów.

Z wypowiedzi niektórych dyplomatów polskich w USA wynika jednak, że "informacje prasowe nie mają pełnego pokrycia w rzeczywistości".

Polska nad Potomakiem

Na początku maja do USA wybiera się premier Włodzimierz Cimoszewicz. Wiadomo, że najważniejszymi elementami jego podróży mają być: śniadanie na Kapitolu w towarzystwie kilkudziesięciu członków Kongresu USA oraz spotkanie w Bibliotece Kongresu, gdzie zostanie wystawiony, podpisany przez 5, 5 miliona osób, list od narodu polskiego do narodu amerykańskiego zpodziękowaniem za pomoc USA w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Planowany wcześniej wielki polski festyn na otwartym powietrzu -- "Polska nad Potomakiem" - nie odbędzie się. Ambasada nie była w stanie podołać przygotowaniu imprezy, której koszt sięgałby pół miliona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament