Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzień na świecie

18 kwietnia 1997 | Świat | TS

Dzień na świecie

Od trzech miesięcy obserwuje się wzmożoną aktywność samolotów obcych wywiadów wpobliżu granic obwodu kaliningradzkiego -- poinformował dowódca Kaliningradzkiego Specjalnego Rejonu Obronnego, generał Fiodor Krisanow. Dodał on, że Rosjanie zarejestrowali 470 obcych samolotów bojowych, które przelatywały nad tym rejonem. Jego zdaniem były to najczęściej maszyny duńskie i szwedzkie. Według agencji Interfax i Baltic News Service Polska miała zawrzeć z NATO porozumienie pozwalające na przeloty nad jej terytorium natowskich samolotów szpiegowskich, w Zatoce Gdańskiej zaś miałby cumować okręt koordynujący te loty. Krisanow wyraził zaniepokojenie z powodu tego, że pakt atlantycki zawarł z Polską i Litwą dotyczące takich akcji porozumienia. Rzecznik prasowy MON, ppłk Eugeniusz Mleczak, zdementował te informacje. (PAP)

Nicolae Corneanu, jeden z najwyższych hierarchów rumuńskiego Kościoła prawosławnego, oznajmił publicznie, że wierni jego Kościoła oczekują przyjazdu papieża Jana Pawła II. Ojciec Święty w swoim czasie został oficjalnie zaproszony do Rumunii przez prezydenta Iona Iliescu (wczoraj zaproszenie to potwierdził szef rumuńskiego MSZ) pod warunkiem jednak, że wyrazi na to zgodę Kościół prawosławny. 80-letni duchowny powiedział, że Kościół przyjmie Jana Pawła II, by "umożliwić mu pracę nad zbliżeniem między chrześcijanami"....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament