Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kierowca z komórką i papierosem

18 kwietnia 1997 | Prawo | AŁ

Kierowca z komórką i papierosem

Kierowcy samochodów nie wyposażonych w urządzenia głośno mówiące będą musieli zrezygnować z używania komórek podczas jazdy samochodem -- takiej treści poprawkę rekomendują Sejmowi trzy połączone komisje: Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Ustawodawcza oraz Transportu, Łączności, Handlu i Usług. Wczoraj posłowie rozpatrzyli 134 poprawki zgłoszone podczas drugiego czytania ustawy -- Prawo o ruchu drogowym.

Do tej pory kodeks drogowy miał regulować zasady poruszania się po drogach publicznych oraz w strefach zamieszkania. Na posiedzeniu posłowie zaproponowali objęcie tymi przepisami również ruchu odbywającego się na pozostałych drogach (m. in. osiedlowych) . Poprawka wywołała dyskusję, ale po przedstawieniu opinii ekspertów jej autorzy dali się przekonać iwycofali ją. Zgodnie uzupełnili natomiast kilka pojęć ze słowniczka kodeksu. Zaproponowali np. definicję samochodu ciężarowego i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament