Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Start do kariery

18 kwietnia 1997 | Moja Kariera | AG

Lepsi kandydaci, wyższe wymagania

Start do kariery

Jeszcze kilka lat temu świeżo upieczony absolwent wyższej uczelni mógł o trzymać dobrą pracę, jeśli tylko znał angielski. Teraz to już nie wystarcza. Według Erica A. Raya, przedstawiciela Bank of America w Polsce, idealny pracownik tego banku to człowiek myślący analitycznie, wykazujący się inicjatywą i lojalnością, poświęcający się pracy (tj. spędzający w niej z własnej woli długie godziny) , umiejący współpracować w zespole i jasno wyrażać swoje myśli. Oczywiście, nienaganną angielszczyzną.

Odmienne wyobrażenia o młodych pracownikach ma prezes agencji reklamowej Parintex, Jacek Ślotała. Jego zdaniem, narybek dostępny na rynku łączą cechy charakterystyczne dla współczesnego młodego pracownika najemnego: zimna krew, opanowanie i chęć zysku. A ponieważ, przynajmniej w Warszawie, rynek pracy (np. w reklamie) jest rynkiem pracobiorcy, wygrywa ten, kto jest więcej wart i lepiej umie się sprzedać.

Case i assessment center

Firmy stosują różne metody pozyskiwania młodych pracowników. Np. w firmie doradczej McKinsey nie ma specjalnej komórki rekrutacyjnej. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami przeprowadzają pracownicy firmy -- konsultanci, z którymi nowo angażowani będą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament