Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mam wrażenie, że co roku jestem w innej firmie

18 kwietnia 1997 | Moja Kariera | AK

Waldemar Sielski - dyrektor biura Microsoft Polska

Mam wrażenie, że co roku jestem w innej firmie

Gdy cztery lata temu organizował warszawskie przedstawicielstwo Microsoftu, amerykańskiej firmy założonej przez słynnego Billa Gatesa, nie spodziewał się, że rynek komputerowy w Polsce będzie rozwijał się tak szybko. Fascynuje go technika komputerowa, tempo zmian w oprogramowaniu i możliwość uczestnictwa w tych zmianach, jakie daje mu praca u lidera w branży. -- Mam wrażenie że co roku jestem w innej firmie- mówi.

Jest dyrektorem biura Microsoft w Warszawie i nie ukrywa, że to stanowisko i w tej firmie sprawia mu satysfakcję. Komputerami bowiem zajmuje się od początku swojej zawodowej kariery, gdy w 1985 roku ukończył studia na wydziale matematyki Uniwersytetu Warszawskiego (ma 37 lat) . Trafił wtedy do biura UNIDO w Warszawie, agendy ONZ do spraw rozwoju gospodarczego, gdzie był konsultantem komputerowym właśnie. W Polsce zaczęły pojawiać się wówczas komputery osobiste. Biuro, w którym pracował, też zaczynało wdrażać tę technikę. On to nadzorował, doradzał. Od tego się zaczęło. Później, jak mówi, komputery "wciągnęły" go zupełnie.

Wjego karierze była jeszcze własna firma zajmująca się handlem komputerami, którą założył wraz z kolegą. Prosperowała, jak mówi "średnio" więc, gdy otrzymał pracę w warszawskim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1052

Spis treści
Zamów abonament