Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepełnosprawni: nowe zasady rozliczeń i składania odwołań

28 czerwca 2018 | Kadry i Płace | Edyta Sieradzka

Resort pracy nie zmieni już niekorzystnej dla pracodawcy decyzji Funduszu dotyczącej dofinansowania pensji niepełnosprawnych pracowników. Przedsiębiorca może zaś złożyć wniosek o refundację składek w dniu ich opłacenia.

Te istotne zmiany wprowadziła ustawa z 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, opublikowana w DzU pod poz. 1076.

Pierwsza z nich obowiązuje od 6 czerwca 2018 r. Dotyczy trybu odwoływania się od decyzji prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie m.in:

- refundacji składek,

- dofinansowań do wynagrodzeń,

- wpłat na PFRON,

a także decyzji wydanych przez wojewodę w zakresie m.in:

- statusu zakładu pracy chronionej.

W przypadku tych decyzji pracodawcom przysługuje obecnie wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do prezesa zarządu PFRON lub wojewody. Nie mogą już złożyć – jak to było do 5 czerwca br. – odwołania od tych decyzji do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wcześniejszy tryb postępowania – umożliwiający odwołanie do resortu pracy – dotyczy już tylko decyzji wydanych przez prezesa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament