Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bankowcy w wietnamskiej mafii

28 czerwca 2018 | Kraj | Grażyna Zawadka

Prawo | Pracownicy dwóch polskich banków pomagali azjatyckiej grupie prać miliony z wyłudzeń VAT. Mają zarzuty.

Mamy nową odsłonę sprawy wietnamskiej grupy przestępczej, która na wielką skalę wyłudzała VAT i wyprowadziła z Polski ok. 5 mld zł. Śledczy mają dowody, że w nadużyciach pomagali im bankowcy. Funkcjonariusze ABW zatrzymali cztery osoby z dwóch wiodących krajowych banków – ustaliła „Rzeczpospolita".

– Pracownicy banków są podejrzani o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy – mówi nam Przemysław Baranowski z Prokuratury Regionalnej w Warszawie, która z białostocką delegaturą ABW rozpracowuje wietnamski gang.

Dzienne wpłaty 1 mln zł

Bankowcy – czterej mężczyźni (mający ok. 30 lat) – zostali zatrzymani we wtorek. Trzech pracowało w oddziałach jednego z banków, czwarty – w centrali drugiego.

– Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzani pomagali osobom narodowości wietnamskiej w transferowaniu za granice Polski dużych sum pieniężnych pochodzących z wyłudzenia VAT – zaznacza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament