Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bądź bezpieczny w wakacje

28 czerwca 2018 | Moje pieniądze | Regina Skibińska
≥Planując urlop, warto się zastanowić, jakie zagrożenia wiążą się z naszymi zamiarami, by zawczasu im przeciwdziałać
źródło: Shutterstock
≥Planując urlop, warto się zastanowić, jakie zagrożenia wiążą się z naszymi zamiarami, by zawczasu im przeciwdziałać

Ubezpieczenia | Odpowiednie przygotowanie do podróży jest równie ważne jak dobra polisa

 

Lato to czas odpoczynku, ale także zwiększonego ryzyka dla nas samych i naszego dobytku. A udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje.

Z badań Selectivvu, firmy odpowiedzialnej za stworzenie informującego o zagrożeniach systemu Bezpieczny Polak, wynika, że ponad 60 proc. badanych Polaków najbardziej boi się za granicą ataków terrorystycznych i konfliktów zbrojnych.

Tymczasem ryzyko terroryzmu nie jest tak duże jak ryzyko wypadku drogowego, poważnej choroby czy kradzieży w podróży. Każda zmiana i aktywność wiąże się z innymi zagrożeniami, a im lepiej przygotujemy się do wyjazdu, tym większa szansa, że będzie on udany i nie dojdzie do nieszczęśliwych przygód. Z tego powodu, planując urlop, warto się zastanowić, jakie zagrożenia wiążą się z naszymi zamiarami, żeby zawczasu im przeciwdziałać. Nie chodzi o to, żeby jechać na wakacje ze strachem, że może się nam coś stać, ledwo opuścimy domowe pielesze, ale żeby zachować zdrowy rozsądek.

Ostrożnie w podróży

Wakacje nad morzem czy jeziorem wiążą się z ryzykiem utonięcia. Statystyki są alarmujące. W Polsce latem miesięcznie tonie po kilkadziesiąt osób. Tragiczne konsekwencje mogą mieć skoki na główkę, które niejednego wysportowanego młodego człowieka posadziły na wózku inwalidzkim. Góry to kolei ryzyko skręceń,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament