Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PGNiG stawia na import z USA

28 czerwca 2018 | Ekonomia | Tomasz Furman
>Grupa PGNiG zwiększa sprzedaż gazu zarówno w Polsce, jak i na niektórych rynkach zagranicznych
źródło: Rzeczpospolita
>Grupa PGNiG zwiększa sprzedaż gazu zarówno w Polsce, jak i na niektórych rynkach zagranicznych

Surowce | Spółka chce sprowadzać skroplony gaz z trzech terminali mających powstać za kilka lat nad Zatoką Meksykańską. Tomasz Furman

 

Port Arthur LNG i Venture Global LNG podpisały z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem wstępne porozumienia określające warunki przyszłych 20-letnich umów na dostawy skroplonego gazu. Obie amerykańskie firmy realizują projekty budowy zlokalizowanych nad Zatoką Meksykańską terminali skraplających błękitne paliwo, których oddanie do użytku zaplanowano za kilka lat.

Kolejni partnerzy

Dla zarządu PGNiG zawarte porozumienia są ważnym krokiem w kierunku rozwoju dotychczasowej działalności. – Po pierwsze, chcemy w ten sposób dywersyfikować strukturę importu LNG do Polski, szczególnie po wygaśnięciu kontraktu jamalskiego w 2022 r. Po drugie, odbieramy surowiec z USA z myślą o rozbudowie naszego portfela tradingowego – mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Dodaje, że ilości surowca, które będą w stanie zaoferować obaj partnerzy, pozwolą grupie na rozwinięcie działalności na globalnym rynku handlu LNG.

Z kolei Maciej Woźniak,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament