Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Żabka w sądzie walczy z zakazem

28 czerwca 2018 | Prawo | Mateusz Rzemek

Handel | Inspektorzy kwestionują przypadki otwierania w niedzielę sklepów jako placówek pocztowych.

 

Państwowa Inspekcja Pracy skierowała już do sądów 64 wnioski o ukaranie właścicieli sklepów z sieci Żabka. Kolejne 50 wniosków jest przygotowywanych. Inspektorzy pracy kierują sprawy do sądów, gdy w czasie kontroli okazuje się, że w sklepie są pracownicy, a na drzwiach widnieje wywieszka wskazująca na to, że to placówka pocztowa. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta korzysta ona z wyłączenia spod zakazu handlu.

Do 14 czerwca zapadło sześć wyroków nakazowych, uznających obwinionych za winnych wykroczenia polegającego na złamaniu zakazu handlu w niedzielę. Ale w jednym przypadku sąd odmówił wszczęcia postępowania, uznając, że franczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa. Jak widać, sądy nie są jednomyślne.

– Od wszystkich wyroków nakazowych zostały złożone sprzeciwy, co skutkuje utratą mocy przez te rozstrzygnięcia. Teraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament