Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konkurencja na pakiety obniża wartość Orange

28 czerwca 2018 | Ekonomia | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Choć Cyfrowy Polsat i Netia dopiero zaczynają budowę wspólnej oferty, już są postrzegane jako zagrożenie dla strategii Orange Polska.

 

10 dni temu w 180 sklepach Cyfrowego Polsatu i Plusa pojawiły się światłowodowy internet i telewizja od Netii, która już formalnie jest częścią grupy Zygmunta Solorza. Od tego momentu kurs akcji Orange Polska, głównego konkurenta Cyfrowego Polsatu, stracił na wartości dwa razy więcej niż główny indeks warszawskiej giełdy WIG20 i utrzymuje się poniżej 5 zł. W środę akcja kosztowała 4,61 zł, po spadku o kolejny 1 proc., a wartość całej grupy to zaledwie 6,1 mld zł. Dla porównania Cyfrowy Polsat wyceniany jest na prawie 14,5 mld zł.

Powodem zachowania inwestorów może być ich przekonanie, że telekom stracił przewagę polegającą na możliwości budowy oferty obejmującej zarówno technologie stacjonarne, jak i komórkowe. Mogą się też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament