Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potrzeba inicjatyw dla biznesu

28 czerwca 2018 | Ekonomia | Marek Goliszewski

Polityka położyła się w II kwartale cieniem na sprawach gospodarczych – pisze prezes Business Centre Club, przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC.

 

Przede wszystkim choroba prezesa partii rządzącej wywołała pytania, jak rząd będzie w takiej sytuacji rządzić. Tym bardziej że minister sprawiedliwości prowadzi śledztwo wobec BZ WBK, którym zarządzał ówcześnie obecny prezes Rady Ministrów. Poza tym, ze swojej funkcji zrezygnował minister rolnictwa. Trwa konflikt z Unią Europejską, ogłoszenie projektu wspólnego budżetu unijnych państw strefy euro spycha Polskę w kierunku europejskiego marginesu itd., itp.

Przedsiębiorcy dostrzegają wzrost gospodarczy (5,2 proc. w I kw. br.), spadek deficytu budżetowego, wzrost wpływów podatkowych. W dalszym ciągu upatrują szans w codziennym stosowaniu konstytucji biznesu i stwarzaniu przez rząd zachęt do wykładania pieniędzy na inwestycje prywatne, jak zapowiadał premier Morawiecki. Inwestycje to przecież kolejne kontrakty dla firm. Mają świadomość, że wskaźniki ekonomiczno-finansowe gospodarki to w dużym stopniu rezultat dobrej koniunktury światowej, w tym niemieckiej, naszego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament