Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z wypowiedzeniem nie trzeba czekać na opinię lekarza

28 czerwca 2018 | Kadry i Płace | Marek Rotkiewicz

Pracownikowi, który chorował dłużej niż 30 dni, po zakończeniu zwolnienia lekarskiego można wręczyć wypowiedzenie bez kierowania go na badania profilaktyczne, pod warunkiem że do końca umowy zostanie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

Mieliśmy wręczyć pracownikowi wypowiedzenie z powodu bardzo słabych wyników pracy i licznych spóźnień. Jednak zanim je otrzymał, przedstawił zwolnienie lekarskie, na którym przebywa już prawie dwa miesiące. Zwolnienie ma do czwartku, w piątek nie świadczy pracy zgodnie z rozkładem czasu pracy – w tym dniu chcielibyśmy mu przekazać wypowiedzenie. Czy jeżeli zakończy zwolnienie, możemy mu wręczyć wypowiedzenie i jednocześnie zwolnić z obowiązku świadczenia pracy, czy najpierw trzeba skierować go na badania kontrolne? – pyta czytelnik.

Po zakończeniu niezdolności do pracy pracownik nie podlega już ochronie przed wypowiedzeniem, a wskazane przez czytelnika przyczyny uzasadniają wypowiedzenie umowy. Badania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11088

Wydanie: 11088

Spis treści
Zamów abonament