Przyszłość jest w paliwach alternatywnych
W Polsce będzie coraz więcej inwestycji w ładowarki do pojazdów elektrycznych oraz punkty tankowania gazu ziemnego i wodoru.
Paliwa alternatywne zyskują w Polsce i na świecie coraz większą popularność. W naszym kraju rozwojowi tego rynku niewątpliwie sprzyjają niedawno wprowadzone regulacje. W ich myśl do 2020 r. ma powstać minimum 70 punktów do tankowania CNG (sprężony gaz ziemny). Mają też powstać punkty do tankowania LNG (skroplony gaz ziemny) i wodoru. Ponadto rządowy program rozwoju elektromobilności zakłada, że już za dwa lata będzie dostępnych około 6 tys. stacji ładowania aut elektrycznych.
– Obecnie jesteśmy świadkami globalnej zmiany modelu energetycznego, który będzie miał wpływ na sytuację branży stacji paliw również w Polsce. Mają na to wpływ nowe przepisy odnośnie do emisji spalin i hałasu, ale także...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta