Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakub stał się Jacobem, a Kazimierz Casemirem

17 sierpnia 2018 | Opinie | Alfredo Leoni

Uznanie niepodległości Polski przez Brazylię, która dokonała tego jako pierwszy kraj w Ameryce Łacińskiej, było przede wszystkim owocem historycznych przyjacielskich więzi łączących nasze narody – pisze w 100. rocznicę tego wydarzenia ambasador Brazylii w Polsce.

 

11 listopada naród brazylijski zjednoczy się z Polakami, świętując 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzisiaj, 17 sierpnia, my, Brazylijczycy, świętujemy także 100-lecie uznania państwowości polskiej przez Brazylię, co w języku dyplomatycznym z 1918 r. oznaczało uznanie narodu polskiego i Polski za wolne i niezależne państwo.

Obrońca sprawy polskiej

Uznanie niepodległości Polski przez Brazylię, która dokonała tego jako pierwszy kraj w Ameryce Łacińskiej, było przede wszystkim owocem historycznych przyjacielskich więzi łączących Polaków i Brazylijczyków, a także wynikiem niestrudzonej pracy społeczności polskiej w Brazylii, wsparcia ambasady Francji w Rio de Janeiro, ówczesnej stolicy kraju, oraz działalności wybitnego prawnika i polityka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11130

Wydanie: 11130

Spis treści
Zamów abonament