Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najpierw ludzie, potem kapitał

01 października 2018 | Ekonomia
Uczestnicy  dyskusji prowadzonej podczas EFNI  w Sopocie  zgodzili się,  że w Polsce dopiero się  uczymy, jak komercjalizować badania naukowe
źródło: materiały prasowe
Uczestnicy dyskusji prowadzonej podczas EFNI w Sopocie zgodzili się, że w Polsce dopiero się uczymy, jak komercjalizować badania naukowe

Nauka i biznes | – Nie chodzi tylko o to, 
by mieć pomysł. Najważniejsze jest, 
by znaleźć drogę, przebić się i dokonać zmiany – mówił w Sopocie prezes 
Citi Handlowy Sławomir S. Sikora. Materiał powstał 
we współpracy 
z Citi Handlowy

Głos pojawił się w dyskusji podczas panelu „Polscy liderzy zmian – jak Polacy pchną świat do przodu w XXI wieku?". Wzięli w nim udział praktycy łączący naukę z biznesem: prof. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, Noemi Malska, menedżer z Hyperion Alfa, i Artur Kupczunas, wiceszef Saule Technologies, firmy inwestującej w naukowe startupy. Wspólnie z praktykami biznesu debatowała Małgorzata Molęda–Zdziech, szefowa Biura Promocji Nauki PolSCA w Brukseli, a całość moderował Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy.

Liczy się gra zespołowa

Dominowała dyskusja dotycząca tego, jak wykorzystać polską naukę w światowym biznesie. O swoich doświadczeniach zawodowych opowiadał prof. Jacek Jemielity, którego zespół opracował szczepionkę na raka, a odkryciem zainteresowały się zagraniczne koncerny. Obecnie lek jest w fazie zaawansowanych badań klinicznych. Jak wspominał profesor, punktem wyjścia do jego sukcesu naukowego byli ludzie.

– W dzisiejszych czasach nie buduje się niczego indywidualnie, to gra zespołowa. Udało mi się zgromadzić pasjonatów, którzy zaczynali pracę ze mną, jeszcze będąc na studiach.

By jednak dobry naukowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11168

Wydanie: 11168

Spis treści
Zamów abonament