Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak rozpoznać bezpieczny program do biznesu

03 października 2018 | Rachunkowość | Ewa Szpytko-Waszczyszyn

Księgowość online, wykorzystująca oprogramowanie w chmurze, jest popularnym narzędziem w samodzielnym rozliczaniu działalności mikro przez właścicieli firm. Oprócz łatwego liczenia podatków powinna też zapewniać właściwą ochronę danych.

Własny biznes to odpowiedzialność. Właściciele firm muszą na co dzień wypełniać wiele obowiązków, które wpływają na kondycję całego przedsiębiorstwa, a ich niedopełnienie może nieść poważne konsekwencje. Właściciele nawet niewielkich firm korzystają z gotowych rozwiązań w postaci specjalistycznych programów do biznesu, które mają nie tylko ułatwiać właściwe zarządzanie firmą, ale też ustrzec przed przykrymi konsekwencjami niedopełnienia obowiązków wobec instytucji i urzędów bądź niedostatecznej pieczy nad finansami lub danymi. Jednak przy wyborze takich narzędzi warto sprawdzić, na ile są one bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Bez ewidencji ani rusz

Podstawowym działaniem, które zapewnia właściwe funkcjonowanie firmy. jest dbanie o jej finanse. Oprócz rosnących zysków ze świadczonych usług czy sprzedaży towarów, wpływ na działanie firmy ma również samo rozliczanie efektów jej aktywności. Głównym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie ewidencji umożliwiającej właściwe rozliczanie się z fiskusem, czyli księgowości. Musi być ona prowadzona w sposób zgodny z prawem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11170

Wydanie: 11170

Spis treści
Zamów abonament