Co ocenialiśmy i jak punktowaliśmy
metodologia Nagradzamy urzędy skarbowe za przyjazny stosunek do podatników, poprawę jakości wydanych decyzji oraz za efektywność w zbieraniu podatków.
Urzędy skarbowe w Polsce różnią się między sobą wielkością i zadaniami. Nie sposób więc traktować ich jednakowo ani docenić ich osiągnięć według jednej miary.
Dlatego w naszym rankingu w każdej z kategorii przyznaliśmy wyróżnienia urzędom różnej wielkości: małym, średnim i dużym. Podobny podział stosuje Ministerstwo Finansów do swoich celów statystycznych.
Kryterium podziału jest liczba zatrudnionych pracowników:
- w małych urzędach: do 60,
- w średnich: 61–130,
- w dużych: powyżej 131.
Oprócz „zwykłych" urzędów istnieją też wyspecjalizowane urzędy do obsługi dużych podatników (co najmniej jeden w każdym województwie). Jednak ze względu na specyfikę ich zadań i sposób działania nie przyznajemy im wyróżnień. Nie wyróżniamy też urzędów celno-skarbowych ani izb administracji skarbowej ze względu na inne zadania i styl działania.
Nagrody przyznaliśmy w trzech...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta