Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek pełen wyzwań

03 października 2018 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Michał Kanownik | Odwrócony VAT, o który zabiegaliśmy, spełnił swoje zadanie, 
bo w sposób punktowy uszczelnił system podatkowy i zablokował działalność oszustów w naszej branży – mówi Michał Kanownik, prezes ZIPSEE.

Rz: Jak ocenia pan obecną sytuację rynku IT?

Michał Kanownik: Ta branża jest nadal najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem polskiej gospodarki. To dlatego, że nasz rynek, zarówno ten konsumencki, jak i biznesowy, nie jest jeszcze w pełni nasycony rozwiązaniami technologicznymi. Co więcej – mniej więcej co kwartał, a czasami nawet częściej pojawiają się na polskim rynku jakieś nowości. Nie tylko nowe urządzenia, np. typu smart, ale też nowe usługi cyfrowe.

Jakie są największe szanse, a jakie wyzwania dla branży?

Nieustający rozwój technologii stwarza praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia inteligentnych produktów i rozwiązań cyfrowych. Ogromną szansą jest rozwój IoT, czyli internetu rzeczy. Na rynku B2B daje on szansę oferowania przedsiębiorcom coraz to nowych możliwości budowania innowacyjnych usług, usprawniania biznesu i zarządzania firmami. Dużym impulsem dla branży staje się również robotyka i sztuczna inteligencja, które mogą napędzić rozwój innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Dlatego cieszy mnie to, że te dwa obszary są obecnie sztandarowymi projektami Komisji Europejskiej, a także wspierane są przez polski rząd, m.in. wicepremiera Jarosława Gowina.

Szansę na podtrzymanie wzrostu w sektorze IT stwarza również to, że w naszym kraju światowe duże koncerny coraz chętniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11170

Wydanie: 11170

Spis treści
Zamów abonament