Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowa rewolucja będzie motorem napędowym rynku

03 października 2018 | Ekonomia
chmura i mobilność coraz bardziej zyskują na znaczeniu
źródło: Rzeczpospolita
chmura i mobilność coraz bardziej zyskują na znaczeniu

Prognozy | Polskie przedsiębiorstwa kują żelazo póki gorące. Z powodzeniem sprzedają produkty również za granicą. katarzyna kucharczyk

Trudno znaleźć drugą branżę, która miałaby tak dobre perspektywy rozwoju jak IT. Cyfrowa rewolucja wymusza inwestycje w usługi i produkty informatyczne. Polska jako wiodący kraj regionu może pochwalić się największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecny szybki wzrost gospodarczy i optymistyczne prognozy na kolejny rok dobrze rokują branży IT, istnieje bowiem znacząca korelacja między chęcią przedsiębiorstw do inwestowania w informatykę a dynamiką PKB. Do 2020 r. będą nam też pomagać fundusze unijne, w tym program Polska Cyfrowa z budżetem przekraczającym 10 mld zł, z czego 80 proc. stanowią środki z UE.

Jednak nie brak również i wyzwań. Należą do nich deficyt pracowników (więcej poniżej), nasilająca się konkurencja ze strony globalnych graczy oraz duża podatność popytu na wahania koniunktury.

Technologie przyszłości

Sztuczna inteligencja, chmura, big data, internet rzeczy – to tylko niektóre ze sformułowań, padających w kontekście przyszłości branży IT. Kolejnym jest technologia blockchain. Rewolucjonizuje ona poszczególne sektory, a w szczególności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11170

Wydanie: 11170

Spis treści
Zamów abonament