Czy w okolicy jest bezpiecznie?
przestępczość | Niebezpieczne dla mieszkańców całej Polski miejsca trafiają do krajowej mapy zagrożeń. Wszystko po to, by ostrzec innych. To działa. Wskazanych miejsc przybywa. agata Łukaszewicz
Czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami – apeluje policja w całym kraju. Mapa jest dostępna na stronach internetowych stróżów prawa.
Program krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa ruszył w październiku 2016 r. To innowacyjne narzędzie, które ma służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Pilotażowo program funkcjonował w Warszawie, na Podlasiu i Pomorzu. Później swoim zasięgiem objął cały kraj. Obsługa mapy została przygotowana tak, aby bezproblemowo mógł z niej korzystać każdy obywatel. Naniesienie zagrożenia nie wymaga rejestracji i jest bezpłatne.
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa to interaktywna platforma wymiany informacji pomiędzy obywatelem a państwem.
Filarem w przestępczość
Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach. W pierwszym gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych.
Filar drugi to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta