Skala nie jest celem w Polsce
Vidar Andersen Skupiamy się na budowaniu stabilnego biznesu, długoterminowych relacjach z klientami i jakości portfela kredytów – mówi szef rady nadzorczej DNB Banku Polska.
Rz: Pięć lat temu DNB Bank Polska zmienił strategię i odszedł od detalu, skupiając się na bankowości korporacyjnej. Nadal jest aktualna?
Jak najbardziej. Grupa DNB – poza rodzimym rynkiem – od dziesięcioleci opiera swoją strategię bankowości korporacyjnej na sektorach. W przemyśle morskim jesteśmy światowym liderem w naszych segmentach, podczas gdy w tradycyjnych branżach mamy bardziej europejskie podejście. Sprawdza się ono również w Polsce, gdzie wykorzystujemy zarówno lokalną wiedzę, jak i globalne kompetencje. Polski bank, zarządzany przez Artura Tomaszewskiego, w ostatnich latach stał się wartościowym członkiem Grupy DNB.
Pojawiły się spekulacje, że w związku z przeniesieniem biur z innych miast do Warszawy bank szykuje się do wyjścia z Polski. Jakie macie plany wobec zaangażowania w naszym kraju?
Cały sektor finansowy przechodzi zmiany ze względu na szybki rozwój nowych technologii, jak i pod wpływem regulacji. DNB, podobnie jak wszystkie banki, dostosowuje się do tej nowej rzeczywistości. Przeniesienie biur regionalnych ma na celu wzmocnienie obsługi wszystkich naszych klientów poprzez jej centralizację w Warszawie. Myślimy długoterminowo.
Cieszy mnie, że wszyscy nasi regionalni menedżerowie postanowili przeprowadzić się do Warszawy. Bankowość to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta