Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rewitalizacja przestrzeni publicznej bez prawa do odliczenia

05 lutego 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Skoro gmina nie będzie wykorzystywała infrastruktury do czynności podlegających opodatkowaniu VAT, to nie będzie przysługiwało jej prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w cenie nabywanych towarów i usług związanych z projektem.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 15 grudnia 2018 r. (sygn. 0112-KDIL1-1.4012.801. 2018.1.RW) rozstrzygnął kwestię prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją przez gminę projektu rewitalizacji i modernizacji obiektów architektury.

Gmina w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 planuje przeprowadzić prace konserwatorskie należących do niej budynków, a także wykonać roboty budowlane w ich otoczeniu. Projekt został objęty dofinansowaniem, jako projekt lokalny związany z dziedzictwem kulturowym i naturalnym. W ramach realizacji projektu zostaną wykonane: przebudowa układu komunikacyjnego, prace odtworzeniowe, modernizacja amfiteatru, przebudowa, konserwacja, adaptacja i remont budynków wykorzystywanych przez muzeum, zakup wyposażenia, sprzętu multimedialnego oraz oprogramowania na potrzeby działalności muzeum, budowa i przebudowa sieci technicznych, a także uzupełnienie i integracja systemu monitoringu i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11273

Wydanie: 11273

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament