Walutowe kontrakty forward w kosztach bez ograniczeń
Limitem objęte są jedynie te koszty podatkowe, które wiążą się z uzyskaniem środków od podmiotów zewnętrznych i z korzystaniem z nich bądź odnoszą się do zabezpieczenia zobowiązań stanowiących finansowanie dłużne.
Artykuł 15c ust. 1 ustawy o CIT ogranicza możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na uzyskanie finansowania dłużnego. Przepisy definiują pojęcie kosztów finansowania dłużnego, wskazując, że są nimi wszelkiego rodzaju koszty związane z:
∑ uzyskaniem od innych podmiotów, w tym od podmiotów niepowiązanych, środków finansowych i
∑ korzystaniem z tych środków.
W szczególności są to odsetki, w tym skapitalizowane lub ujęte w wartości początkowej środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej, opłaty, prowizje, premie, część odsetkowa raty leasingowej, kary i opłaty za opóźnienie w zapłacie zobowiązań oraz koszty zabezpieczenia zobowiązań, w tym koszty pochodnych instrumentów finansowych, niezależnie na rzecz kogo zostały one poniesione.
Prawo do sprzedaży po ustalonym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta