Kto się nadaje, a kto nie
Jedni na dźwięk słowa korporacja dostają dreszczy, inni marzą, by tam pracować. Ale warto wiedzieć, że duże organizacje mają wymagania wobec kandydatów – zwykle szukają ludzi nastawionych na cel i superzorganizowanych. IAnna Cieślak-Wróblewska
Ponad 60 proc. młodych ludzi, myśląc o swojej przyszłej pracy, widzi się w dużej, międzynarodowej firmie – wynika z badań Deloitte. – Korporacje kojarzą się ze znanymi markami, dużymi wyzwaniami i pięciem się po szczeblach kariery zawodowej – wyjaśnia Katarzyna Małkowska z Goldenline.
Kasa, prestiż, zagraniczne delegacje
Praca w korpo to także dobre wynagrodzenia i duży prestiż, jeśli bierzemy udział w globalnych projektach. – Zazwyczaj są to firmy, które umożliwiają również pracę w międzynarodowym środowisku, kontakt z językami obcymi czy też delegacje za granicę. Nie bez znacznie są oferowane kompleksowe szkolenia, a w ostatnich latach – także elastyczne godziny pracy czy możliwość pracy zdalnej – wylicza Małkowska.
Wszyscy chętni muszą jednak pamiętać, że – by odnaleźć się w korpo – trzeba posiadać zestaw umiejętności miękkich i cech charakteru. Jakich konkretnie?
– Korporacje wyróżniają się specyficznymi zasadami pracy – mówi Piotr Wajgielt, associate manager w zespole Finance & Accounting w Michael Page. – Osoby myślące o przejściu lub rozpoczęciu kariery w takich organizacjach powinny mieć świadomość...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta