Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pułapki na płacących w sieci

28 marca 2019 | Moje pieniądze
Zakupy w sieci są niezwykle wygodne. Ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie
źródło: AdobeStock
Zakupy w sieci są niezwykle wygodne. Ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie

Płacenie kartą kredytową w internecie może być przynieść niespodzianki nawet po kilku miesiącach od transakcji. aleksandra ptak-iglewska

Czytelniczka skusiła się na reklamę jednej z aplikacji sportowych w internecie. Aplikacja firmy N. oferowała wsparcie w pilnowaniu treningów, diety, liczyła kroki, dawała nawet wsparcie trenera i „coacha", a to wszystko przez cztery miesiące, które miały przynieść spektakularną zmianę kondycji. Brzmi świetnie? Kto by się na to nie złapał?

Proszę płacić

Cztery miesiące członkostwa w wirtualnym klubie sportowym jednak minęły, oczywiście bez większych rezultatów. Na tym by się historia z obietnicami z sieci skończyła, gdyby czytelniczka nie zanotowała na swoim koncie ponownego obciążenia jej karty kredytowej na identyczną kwotę.

Niemal 500 zł zostało zablokowane na koncie i czekało na rozliczenie, bez jakiejkolwiek dodatkowej autoryzacji transakcji. Gdyby producentem tej usługi była firma polska, można by było łatwiej zadzwonić do biura i może wyjaśnić sprawę, ale w tym wypadku firma ma siedzibę w Nowym Jorku.

Telefon do banku nie przyniósł dobrych wieści. Pracownik infolinii poinformował, że w takiej sytuacji można jedynie obserwować znikające z konta środki. – Nic nie możemy zrobić w tej chwili. Musi pani poczekać, aż transakcja zostanie rozliczona i dopiero wtedy składać do nas reklamacje, sugerujemy kontakt ze sklepem i indywidualne wyjaśnienie sprawy – tyle pomogła infolinia.

Zapytany przez redakcję Związek Banków Polskich uważa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11317

Wydanie: 11317

Spis treści
Zamów abonament