Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Algorytmy pomagają wyłowić cenne informacje ze zbiorów danych

03 kwietnia 2019 | Raporty RZ | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Nowe technologie | Dzięki sztucznej inteligencji oraz analizie big data firmy mogą zwiększyć swoją efektywność

 

Największa część wydatków na cyfryzację w najbliższych latach płynąć będzie na inwestycje w chmurę oraz analizę big data (wielkie zbiory danych). Na co dzień często korzystamy z tego typu rozwiązań, choć niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Sztuczna inteligencja pomaga nam podejmować lepsze decyzje podczas zakupów, ułatwia parkowanie i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze – a wszystko dzięki zaawansowanym algorytmom.

Handel w nowej odsłonie

Dziś trudno już sobie wyobrazić przedsiębiorstwa, które nie korzystałyby z dobrodziejstw nowych technologii. Niekiedy robią to nieświadomie – nie zdając sobie sprawy z tego, że w ich systemach ERP (zarządzania zasobami przedsiębiorstwa), CRM (zarządzanie relacjami z klientami), czy specjalistycznych systemach BI (analityka biznesowa) zaszyte są algorytmy.

– Rośnie zainteresowanie nisko lub średnio budżetowymi wewnętrznymi projektami w obszarze analityki danych. Firmy coraz częściej podejmują kroki mające sprawić, że BI, big data i sztuczna inteligencja staną się stałym elementem projektów wspierających podejmowanie strategicznych decyzji – podkreśla Tomasz Smykowski, menedżer ds. BI w firmie Omnipack, specjalizującej się w logistyce e-commerce. Dodaje, że wzrasta również zainteresowanie pozyskiwaniem danych operacyjnych ze wszystkich obszarów działalności. Jednak nadal dzieje się to z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11322

Wydanie: 11322

Spis treści
Zamów abonament