Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie hejtujmy Mariusza Błaszczaka

03 kwietnia 2019 | Rzecz o polityce | Marek Kozubal

Gdyby nie działania obecnego szefa MON, wojska mielibyśmy mniej.

Po ponad roku od objęcia stanowiska przez ministra Błaszczaka gołym okiem widać, kto w jego zespole jest prymusem, a kto mógłby usiąść w oślej ławce. Efekty działań są bowiem konkretne, i w prosty sposób przekładają się na wzmocnienie naszego potencjału obronnego. Poprzednie rządy niewiele robiły, aby w rzeczywisty sposób zwiększyć liczbę żołnierzy w Polsce. Błaszczakowi to się udaje. Chociaż warto przypomnieć, że niektóre działania w tym kierunku zostały zainicjowane przez wiceministra w zespole Antoniego Macierewicza – Michała Dworczyka (nie bez powodu jego nazwisko pojawia się na dziennikarskiej liście spekulacji związanych z obsadzeniem stanowiska szefa MON).

Wojsko w sklepie

Od połowy października MON prowadzi kampanię „Zostać żołnierzem Rzeczypospolitej" z wykorzystaniem tzw. mobilnych zespołów werbunkowych. Armia łowi kandydatów m.in. w centrach handlowych, na piknikach, w miejscowościach turystycznych. Niewątpliwym sukcesem MON jest to, że udało się wreszcie skruszyć wojskową niemożność działania w terenie. Bo dotychczas działania werbunkowe wojska ograniczały się do wywieszenia plakatów w budynkach WKU i prowadzenia strony internetowej. Dzięki tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11322

Wydanie: 11322

Spis treści
Zamów abonament