Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus ma inne pomysły na walkę z lewymi fakturami

03 kwietnia 2019 | Prawo | Paweł Rochowicz

Zwalczaniu procederu handlu nielegalnymi dokumentami sprzedaży posłużą nowe przepisy i kontrole.

Krążące po sieci i poczcie elektronicznej ogłoszenia typu: „dam koszty, dam VAT", to sól w oku administracji skarbowej. Jak się dowiedziała „Rzeczpospolita", resort finansów prowadzi już intensywne działania zmierzające do zahamowania tego procederu.

Usuwanie stron z sieci

Po tym, jak na naszych łamach opisaliśmy to zjawisko, administracji skarbowej udało się zastopować działania jednej z takich „agencji sprzedaży faktur". Nastąpiło to poprzez usunięcie strony internetowej www.vatdam.com.

Wprawdzie ta „firma" szybko przerzuciła się na stronę o innym adresie i wciąż rozsyła swoje oferty, ale w podobnych sytuacjach likwidowanie stron internetowych przypomina grę w kotka i myszkę, zwłaszcza gdy są obsługiwane przez serwery zainstalowane poza Unią Europejską. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów, kontakt z ich operatorami (a także z operatorami przeglądarek internetowych) na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11322

Wydanie: 11322

Spis treści
Zamów abonament