Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

RODO utrudni sprawdzenie pracownika

03 kwietnia 2019 | Prawo | Mateusz Rzemek

Nowe przepisy w kodeksie pracy przeszkodzą w gromadzeniu niestandardowych danych o zatrudnionych. Nie ułatwią też walki z oszustwami i nadużyciami.

Już tylko na podpis prezydenta RP Andrzeja Dudy i publikację w Dzienniku Ustaw czeka nowelizacja wdrażająca do polskiego prawa unijne przepisy o ochronie danych osobowych. Zmianie ma ulec także kodeks pracy, więc prawdopodobnie już w kwietniu przedsiębiorcy zatrudniający obecnie prawie 12 mln osób na etatach będą musieli dostosować się do nowych przepisów.

Będą ograniczenia

– Po zmianach przedsiębiorcy będą mieli problemy z gromadzeniem informacji o umiejętnościach radzenia sobie przez pracowników ze stresem czy testami na inteligencję, bardzo lubianymi w zagranicznych korporacjach – zauważa dr Magdalena Rycak, radca prawny i partner w kancelarii Rycak Kancelaria Prawa Pracy. – Gromadzenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11322

Wydanie: 11322

Spis treści
Zamów abonament