Glejt dla uczciwych podatników
Uproszczone porozumienia cenowe tylko częściowo rozwiążą problem limitu kosztów usług niematerialnych. paweł rochowicz
Od 1 lipca firmy działające w grupach kapitałowych zyskają ułatwienie w swojej polityce podatkowej: uproszczone porozumienia cenowe. Uczciwi przedsiębiorcy, mają w ten sposób uniknąć limitowania do 3 mln zł kosztów niektórych usług, świadczonych sobie przez podmioty powiązane. W trakcie konsultacji publicznych dostrzeżono jednak, że projektowane przepisy nie obejmą niektórych usług.
Porozumienia te (które już zyskały kryptonim uAPA) dotyczą usług, których koszty zostały ograniczone w art. 15e ustawy o CIT od początku 2018 r. Chodziło o ukrócenie praktyk transferu zysków za pomocą usług niematerialnych (np. doradczych czy reklamowych). Ich charakter często trudno udokumentować, a ich wartość może być wysoka. Równocześnie pojawiły się zapowiedzi, że ci podatnicy, którzy udowodnią, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta