Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W jaki sposób ustalać podstawę opodatkowania

15 maja 2019 | Rachunkowość | Paweł Śleboda

Koszty związane z działalnością zwolnioną podlegają ograniczeniom w możliwości ich odliczania na podstawie art. 15c oraz 15e ustawy o CIT. Należy je jednocześnie uwzględniać w kalkulacji limitów wynikających z tych regulacji.

Wniosek ten płynie z interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej 15 lutego 2019 r. (0111-KDIB1-1.4010.553. 2018.1.ŚS).

Spółka, która złożyła wniosek o wydanie interpretacji, prowadzi, na podstawie zezwolenia, działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (nie wykluczając jednocześnie uzyskania w przyszłości decyzji o wsparciu, o której mowa w ustawie z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji). W prowadzonej działalności podatnik uzyskuje dochody zarówno opodatkowane CIT, jak i zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT (po ewentualnym uzyskaniu decyzji o wsparciu, również na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a tej ustawy). Spółka przypisuje koszty uzyskania przychodów do odpowiedniego źródła przychodów (opodatkowanych bądź zwolnionych), przy czym koszty wspólne dzielone są tzw. kluczem przychodowym, o którym mowa w art. 15 ust. 2...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11355

Wydanie: 11355

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament