Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupowanie używanego to już nie jest powód do wstydu

15 maja 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Second-handy przeżywają na świecie odrodzenie. Chętnie kupuje w nich zwłaszcza pokolenie milenialsów. Coraz częściej także produkty luksusowe. piotr mazurkiewicz

 

Choć wiele osób wciąż traktuje kupowanie używanych produktów jedynie jako ekonomiczną konieczność wynikającą z braku pieniędzy, to jednak duża grupa podchodzi do nich zupełnie inaczej. Przez kupowanie produktów używanych chcą ograniczać ilość wykorzystywanych surowców, które trafiają na rynek, i zagospodarować to, co już zostało wyprodukowane. Aspekt ekonomiczny oczywiście liczy się także – oferta second-handów jest po prostu tańsza.

Szyk z drugiej ręki

– Dzisiaj nie jest sztuką kupowanie coraz to nowych ubrań. Modne jest chodzenie do second-handów, aby ograniczać nieco konsumpcję – tłumaczy modelka Anja Rubik.

– Według danych GUS, wydajemy średnio około 80 zł miesięcznie na odzież i obuwie. W tym kontekście bardziej zrozumiała staje się popularność second-handów – mówi dr Jolanta Tkaczyk, opiekun kierunku studiów z zakresu zarządzania marketingowego i zarządzania marką na rynku mody w Akademii Leona Koźmińskiego. – Pojawia się w nich coraz więcej marek premium lub nawet luksusowych. Powstają wręcz second-handy wyłącznie z tego typu odzieżą, a Polacy są bardzo spragnieni luksusu – dodaje.

Trend widać coraz mocniej w całej branży luksusowej. Z najnowszego raportu firmy CB Insights wynika, że już za rok towary używane będą odpowiadały za 9 proc. tego rynku....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11355

Wydanie: 11355

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament