Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma mowy o obowiązku

15 maja 2019 | Sport
źródło: Shutterstock

Waldemar Fornalik, trener walczącego o tytuł Piasta Gliwice, o atakowaniu z drugiego szeregu i nieprzesadzeniu z motywacją. Piotr Żelazny

 

Podobno łatwiej wspiąć się na szczyt, niż się na nim utrzymać. Do tej pory pański Piast Gliwice atakował z drugiego rzędu...

Powiedziałbym, że ten atak przeprowadziliśmy nawet nie z drugiego, ale z trzeciego szeregu. Przed rundą wiosenną wszyscy przyglądali się wyścigowi duetu, czyli Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. Wydawało się, że te drużyny są poza zasięgiem pozostałych. Większość komentarzy ekspertów sprowadzała się do tego, kto z tej dwójki lepiej wytrzyma rywalizację. Nikt nie wymieniał Piasta jako potencjalnego mistrza Polski. Co najwyżej analizowano, czy mamy szansę zakwalifikować się do europejskich pucharów. Dlatego dziś dla wielu osób jest to ogromnym zaskoczeniem, że dwie kolejki przed końcem to my jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli.

Po raz pierwszy w tym sezonie wszystkie oczy skierowane są jednak na was. Pierwszy raz jesteście postrzegani jako faworyt. To zupełnie inny ciężar gatunkowy.

W ogóle tak nie podchodzę do tej kwestii. Sami sobie stworzyliśmy taki „problem", i to świadczy o nas wyłącznie dobrze. Jeśli do meczu w Szczecinie podejdziemy tak, jak do poprzednich spotkań, czyli skoncentrowani, skupieni na nakreślonym planie, to powinno być dobrze. A naprawdę nie widzę powodu, by nagle coś się miało w naszym podejściu do meczów zmienić.

Ciekaw jestem, czy na odprawach z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11355

Wydanie: 11355

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament