Trzeba dywersyfikować kierunki
Branża paliwowa musi się przygotować na nowe trendy, które przyniosą spadek zainteresowania ropą naftową. Adam Woźniak
Kierunki i cele transformacji polskiego sektora paliwowego, wyzwania dla branży wobec nowych wyzwań i trendów w światowej gospodarce, perspektywy dla największych polskich firm i możliwe efekty synergii dzięki ich współpracy były tematem debaty „Szanse i wyzwania stojące przed polskim przemysłem paliwowo-energetycznym", jaka odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.
Nowe możliwości
O potrzebie wykorzystania nowej generacji paliw alternatywnych mówił Józef Węgrecki, członek zarządu ds. operacyjnych w PKN Orlen. Wskazał na możliwości, jakie daje m.in. zgazowanie węgla – gaz mógłby być wykorzystywany w przemyśle petrochemicznym lub np. do produkcji wodoru.
– Przed Orlenem pojawia się wyzwanie związane z dywersyfikacją możliwości firmy. To np. elektromobilność czy wykorzystanie nowych możliwości petrochemii. Musimy określić, w którym kierunku chcemy iść. Pomocna w tym będzie polityka...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta