Transformacja energetyki wymaga inwestycji
Polskie społeczeństwo nie jest przygotowane na ponoszenie wysokich kosztów OZE. Izabela Kacprzak
Transformacja energetyki w stronę redukcji emisji, ale i poprawy efektywności energetycznej jest możliwa dzięki znacznym inwestycjom zarówno w energetyce konwencjonalnej, OZE, jak i infrastrukturze przesyłowej oraz dystrybucyjnej – to wnioski płynące z panelu Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE) „PEP 2040. Długoterminowa strategia dla polskiej energetyki" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Dyskusję otworzył Krzysztof Tchórzewski, minister energii, a wzięli w niej udział prezesi najważniejszych spółek sektora.
Minister przedstawił najważniejsze punkty polityki energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040), której nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjności gospodarki i zmniejszeniu oddziaływania sektora na środowisko. Dokument był szeroko konsultowany, a do resortu wpłynęło 1,8 tys....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta