W strukturach do głosu doszły akcje
Przez kilka lat produkty strukturyzowane oparte były o kursy walut, teraz coraz więcej instytucji widzi szanse zarobku na zagranicznych giełdach.
Coraz chętniej instytucje oferujące struktury opierają je na walorach zagranicznych spółek giełdowych. Ulubieńcami są Walt Disney Company i McDonald's. Na te dwie spółki stawiają Alior Bank, Idea Bank i PZU Życie. Ubezpieczyciel docenia również Coca-Colę.
Akcje Walt Disney Company zdrożały w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 17,5 proc. Gwałtowny wzrost kursu nastąpił po marcowym przejęciu rozrywkowej części koncernu 21st Century Fox za 71,2 mld dolarów od Ruperta Murdocha i jego rodziny. Transakcja daje prawa do wielu popularnych filmów i seriali, co ma bardzo duże znaczenie dla nowego serwisu streamingowego Disney+, który ma ruszyć w Stanach Zjednoczonych w listopadzie tego roku i być tańszą konkurencją m.in. dla Netflixa.
Ryzykowne platformy
Optymizmu akcjonariuszy nie obniżyło przesunięcie debiutu serwisu. Pierwotnie miał on ruszyć już w kwietniu. Na transakcji ucierpiał jednak Netflix, który udanie rozpoczął rok, ale po utracie wielu produkcji Disneya staniał w ciągu trzech miesięcy o prawie 3,5 proc., a może być gorzej, ponieważ mają zniknąć z niego także seriale innych wytwórni. Platforma już jest bardzo zadłużona, a ma zamiar zadłużyć się na kolejne 2 mld dolarów na poszerzenie swojej oferty o produkcje własne. Zadłużenie wzrośnie więc do 14 mld dolarów.
Tymczasem Alior Bank, tworząc...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta