Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W strukturach do głosu doszły akcje

30 maja 2019 | Moje pieniądze | Ewa Bednarz
W produktach struktryzowanych, bank dzieli wpłacone pieniądze na dwie części – bezpieczną oraz inwestycyjną
źródło: Shutterstock
W produktach struktryzowanych, bank dzieli wpłacone pieniądze na dwie części – bezpieczną oraz inwestycyjną
źródło: Rzeczpospolita

Przez kilka lat produkty strukturyzowane oparte były o kursy walut, teraz coraz więcej instytucji widzi szanse zarobku na zagranicznych giełdach.

 

Coraz chętniej instytucje oferujące struktury opierają je na walorach zagranicznych spółek giełdowych. Ulubieńcami są Walt Disney Company i McDonald's. Na te dwie spółki stawiają Alior Bank, Idea Bank i PZU Życie. Ubezpieczyciel docenia również Coca-Colę.

Akcje Walt Disney Company zdrożały w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 17,5 proc. Gwałtowny wzrost kursu nastąpił po marcowym przejęciu rozrywkowej części koncernu 21st Century Fox za 71,2 mld dolarów od Ruperta Murdocha i jego rodziny. Transakcja daje prawa do wielu popularnych filmów i seriali, co ma bardzo duże znaczenie dla nowego serwisu streamingowego Disney+, który ma ruszyć w Stanach Zjednoczonych w listopadzie tego roku i być tańszą konkurencją m.in. dla Netflixa.

Ryzykowne platformy

Optymizmu akcjonariuszy nie obniżyło przesunięcie debiutu serwisu. Pierwotnie miał on ruszyć już w kwietniu. Na transakcji ucierpiał jednak Netflix, który udanie rozpoczął rok, ale po utracie wielu produkcji Disneya staniał w ciągu trzech miesięcy o prawie 3,5 proc., a może być gorzej, ponieważ mają zniknąć z niego także seriale innych wytwórni. Platforma już jest bardzo zadłużona, a ma zamiar zadłużyć się na kolejne 2 mld dolarów na poszerzenie swojej oferty o produkcje własne. Zadłużenie wzrośnie więc do 14 mld dolarów.

Tymczasem Alior Bank, tworząc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11368

Wydanie: 11368

Spis treści
Zamów abonament