Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe technologie nie odbiorą pracy specjalistom

30 maja 2019 | Prawo | Monika Pogroszewska

Zapotrzebowanie na usługi doradców podatkowych nie spadnie. Nieograniczony potencjał rozwoju mają firmy doradcze średniej wielkości – mówi Aleksandra Bońkowska, partner w ALTO.

Mamy w ostatnim czasie wysyp nowych regulacji podatkowych. Jak to wypływa na rynek doradztwa?

Istotna jest nie tylko ogromna liczba nowych przepisów, ale także tempo wprowadzania zmian. Są wdrażane tak szybko, że przedsiębiorcy nie są w stanie komfortowo prowadzić biznesu bez wsparcia doradców podatkowych. Dlatego zapotrzebowanie na nasze usługi nieustannie rośnie i nic nie wskazuje, by świetna koniunktura miała się skończyć.

W jakim kierunku będzie rozwijał się ten rynek?

Kluczowym trendem pozostanie cyfryzacja i automatyzacja usług doradztwa. Korzystając z nowoczesnych technologii, można zautomatyzować coraz więcej zadań powtarzalnych, niewymagających kreatywnych działań. Dlatego firmy doradztwa podatkowego nie unikną inwestycji w narzędzia informatyczne wspomagające ich pracę. Taką tendencję wymusza również Ministerstwo Finansów, wprowadzając np. Jednolity Plik Kontrolny, raportowanie schematów podatkowych (MDR) czy elektroniczne sprawozdania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11368

Wydanie: 11368

Spis treści
Zamów abonament