Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

25 tys. zł kary za rozpoczęcie użytkowania galerii bez zgłoszenia zakończenia robót budowlanych

18 czerwca 2019 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego, to rozpoczęcie korzystania, przynajmniej z jego części. Imprezy, które odbyły się w galerii, świadczą o użytkowaniu przestrzeni publicznej zgodnie z jej przeznaczeniem.

Pozwolenie na budowę, wydane przez starostę gminie miejskiej, przewidywało zagospodarowanie przestrzeni publicznej na galerię. Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym definiuje taki teren jako obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych ze względu na jego położenie oraz cechy funkcjonalno-przestrzenne. Jego egzempflikacją jest przestrzeń publiczna na galerię.

Spóźnione zgłoszenie

Jeszcze przed jej formalnym otwarciem, na terenie galerii odbyły się trzy imprezy, zorganizowane przez miasto. Dopiero później wpłynęło do powixatowego inspektora nadzoru budowlanego zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych, niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Opóźnienie kosztowało gminę miejską 25 tys. zł kary...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11384

Wydanie: 11384

Spis treści
Zamów abonament