Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To byłby pozew w obronie złego prawa

18 czerwca 2019 | Prawo | Rafał Dębowski

Ciekawe, jak Ministerstwo Sprawiedliwości zamierzało wykazać swą legitymację procesową i dowieść, że opinia naukowców z UJ o zmienionym przez parlament prawie godzi w dobre imię MS.

Zaufanie do wymiaru sprawiedliwości to fundament państwa prawa, państwa demokratycznego i uczciwego. Te mądre słowa rozpoczynają opublikowany w oficjalnym internetowym serwisie polskiego rządu kuriozalny komunikat, zapowiadający wytoczenie przez Ministerstwo Sprawiedliwości procesu cywilnego „w obronie swojego dobrego imienia w związku z kłamstwami dotyczącymi reformy prawa karnego".

Niektórzy zżymają się na represyjność deklaracji ministerstwa. Innych razi język komunikatu, po wielekroć odmieniającego słowo „kłamstwo" pod adresem bliżej nieokreślonych profesorów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorów opinii o mankamentach nowelizacji kodeksu karnego posiadających stopień naukowy doktora razić będzie pewnie także użycie pod ich adresem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11384

Wydanie: 11384

Spis treści
Zamów abonament