Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kamery zamiast gotówki na płatnych autostradach

18 czerwca 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

W testach na koncesyjnym odcinku autostrady A1 pobór opłat z wykorzystaniem video tollingu okazał się trzykrotnie szybszy w porównaniu z systemem tradycyjnym. adam woźniak

 

Elektroniczny system poboru opłat na płatnych autostradach, na który nie potrafią się zdecydować kolejni ministrowie infrastruktury, z powodzeniem wprowadzają prywatni koncesjonariusze. Video tolling, który w te wakacje zacznie działać na autostradach A1 pomiędzy Toruniem i Gdańskiem oraz na A4 pomiędzy Katowicami i Krakowem będzie kolejnym systemem, poprzez który będzie można płacić za przejazd. Za to najwygodniejszym. Wystarczy aplikacja w telefonie z podłączonym numerem konta bankowego luk karty kredytowej.

W wakacje korki będą mniejsze

– Po udostępnieniu w ostatnich latach przedpłaconej karty zbliżeniowej oraz elektronicznego poboru opłat w technologii mikrofalowej pod nazwą A4Go, przygotowujemy się do uruchomienia metody płatności opartej na identyfikacji numeru rejestracyjnego pojazdu. Jeśli prowadzone testy przebiegną pomyślnie, video tolling na naszym odcinku ma szansę ruszyć jeszcze przed końcem lipca – mówi Rafał Czechowski, rzecznik spółki Stalexport Autostrada Małopolska (SAM), koncesjonariusza autostrady A4.

Spółka nie informuje, czy video tolling będzie działał na wszystkich bramkach, czy też tylko na niektórych, dedykowanych dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11384

Wydanie: 11384

Spis treści
Zamów abonament