Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pięć kroków do wdrożenia PPK

18 czerwca 2019 | Ekonomia
autor zdjęcia: Przemysław Jaworski
źródło: materiały prasowe

Program będzie efektem domina – mówi Przemysław Jaworski, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej Skarbiec TFI. Anna Ogonowska-Rejer

 

Zakończył się cykl szkoleniowy „Rzeczpospolitej" na temat pracowniczych planów kapitałowych. Co pana zdaniem najbardziej niepokoi pracodawców?

Pracodawcy najbardziej obawiają się samego procesu wdrożenia PPK w swoich firmach. Czy system kadrowo-płacowy, z którego obecnie korzysta firma, będzie działał z systemem, który dostarczą instytucje zarządzające? Jak będzie wyglądała forma komunikacji pomiędzy instytucją finansową a pracodawcą, instytucją zarządzającą a związkami zawodowymi czy też reprezentacją pracowników?

Najbardziej obciążony wdrożeniem PPK w firmie będzie dział kadrowo-płacowy, warto przynajmniej w dużych przedsiębiorstwach wyznaczyć jedną osobę odpowiedzialną w pełni za PPK.

Przy dobrej komunikacji zarówno wdrożenie PPK, jak i dalsza współpraca pracodawcy z instytucją zarządzającą powinna być prosta i w miarę przejrzysta.

Większość pracodawców...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11384

Wydanie: 11384

Spis treści
Zamów abonament