Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samozatrudnienie jest w porządku

18 czerwca 2019 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Fiskus zgadza się, że osoba, która przechodzi z etatu na działalność gospodarczą, może rozliczać się jak przedsiębiorca. przemysław wojtasik

 

Skarbówka trzy miesiące temu postraszyła samozatrudnionych testem przedsiębiorcy, ale ciągle wydaje korzystne dla nich interpretacje. Potwierdza, że osoba, która ściśle współpracuje ze swoim kontrahentem, a wcześniej była zatrudniona u niego na etacie, może płacić podatek liniowy. Tak wynika z ostatniej interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Wystąpił o nią informatyk, który był zatrudniony w spółce jako dyrektor techniczny. W grudniu rozwiązał umowę o pracę, a w styczniu założył własną działalność. Świadczy usługi dla spółki, w której pracował. Przygotowuje koncepcje techniczne, aktualizuje dokumentację, projektuje, sprzedaje i wdraża systemy i rozwiązania IT, obsługuje kontrakty serwisowe.

Informatyk zaznacza, że robi teraz podobne rzeczy co wcześniej na etacie. Ale zmieniły się warunki wykonywania tych czynności. Z umowy o współpracy wynika, że nie musi działać pod kierownictwem i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11384

Wydanie: 11384

Spis treści
Zamów abonament