Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dopłaty do kolonii dzieci bez składek i PIT

01 sierpnia 2019 | Kadry i Płace | Marta Orlikowska

Dofinansowania na wakacje finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych są wolne od ZUS i podatku, gdy są zróżnicowane według kryteriów socjalnych. Takim kryterium nie może być staż pracy pracownika ani jego kwalifikacje.

Dopłaty do kolonii dla dzieci to jedna z form działalności socjalnej pracodawcy. Definicję tej działalności zawiera art. 2 pkt 1 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn. DzU z 2019 r., poz. 1352). Są tom.in. usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej.

Pomoc nie tylko z zfśs

Pracodawca, który 1 stycznia br. zatrudniał co najmniej 50 osób (w przeliczeniu na pełne etaty), miał obowiązek utworzyć w tym roku zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (zfśs). Taki obowiązek, niezależnie od liczby zatrudnionych, mieli też pracodawcy prowadzący działalność w formie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11421

Wydanie: 11421

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament