Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Debat nie będzie, bo Prawo i Sprawiedliwość boi się przegrać przez nie wybory

01 sierpnia 2019 | Kraj

Jacek Nizinkiewicz Przedwyborcze pojedynki Jarosława Kaczyńskiego z Grzegorzem Schetyną czy Mateusza Morawieckiego z Borysem Budką mogłyby przesądzić o wyniku jesiennej elekcji. Dlatego PiS się na nie nie zgodzi.

 

– Dobry wieczór państwu. Cieszę się z naszego spotkania. Dziękuję tym, którzy nie zwątpili przez siedem lat – tymi słowami w 1988 roku Lech Wałęsa przywitał się z Polakami podczas słynnej telewizyjnej debaty z Alfredem Miodowiczem. Lider Solidarności od czasu stanu wojennego nie wystąpił na żywo w Telewizji Polskiej. Przez lata przedstawiany był w „Dzienniku Telewizyjnym" (odpowiedniku dzisiejszych „Wiadomości" TVP 1) jako wichrzyciel i antypaństwowiec występujący przeciwko Polsce ze wsparciem obcych sił zachodnich. Jedni wierzyli w propagandę mediów państwowych, inni mimo ograniczonego dostępu do informacji wiedzieli, że telewizja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11421

Wydanie: 11421

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament